Partija Gods kalpot mūsu Latvijai
LV RU
Partija Gods kalpot mūsu Latvijai

2015-09-17

Aizvadīta biedrības “Gods kalpot Latvijai” konference par pašvaldības policistu izdienas pensijām un citām aktuālām tēmām Latvijā un ES

Dagne Puncule

2015. gada 16.septembrī Mazajā Ģildē, Amatu ielā 3/5, Rīgā, notika biedrības “Gods kalpot Latvijai” konference, kurā, piedaloties tās biedriem, atbalstītājiem un pašvaldības policijas organizāciju pārstāvjiem, tika diskutēts par organizācijas izvirzītajām aktuālajām tēmām: pašvaldības policistu izdienas pensijas; elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponente; autotransporta tehniskās uzraudzības sistēma; pensiju 4. līmeņa ieviešana; valsts resursu decentralizācija; bēgļu uzņemšana Latvijā.

Atklājot konferenci biedrības “Gods kalpot Latvijai” valdes priekšsēdētājs A.Požarnovs informēja par līdz šim padarīto darbu, izstrādātajām iniciatīvām un nākotnes plāniem, aicinot visus klātesošos aktīvi līdzdarboties.

Savu atbalstu biedrības līdz šim paveiktajam un nākotnes iniciatīvām pauda arī partijas “Gods kalpot Rīgai” priekšsēdētājs Andris Ameriks.

Viens no konferences svarīgākajiem jautājumiem bija iesniegtā iniciatīva portālā Manabalss.lv “Par izdienas pensiju noteikšanu arī pašvaldības policistiem. “Mēs neatbalstām situāciju, ka Latvijā izdienas pensijas tiek piešķirtas valsts policijas darbiniekiem, militārpersonām, tiesnešiem, kā arī profesionālo orķestru māksliniekiem un citiem, bet pašvaldības policijas darbinieki, kas veic līdzvērtīgu darbu - nav nodrošināti ar šādu sociālo garantiju. Mūsu iesniegtā iniciatīva portālā www.manabalss.lv tiek aktīvi atbalstīta (gan elektroniskā, gan dokumentu formātā) – līdz šim esam savākuši jau gandrīz 4 000 parakstus, kas dod pamatotu cerību, ka mērķis savākt 10 000 balsu tiks sasniegts tuvā nākotnē, dodot mums iespēju šo iniciatīvu iesniegt Saeimā izskatīšanai” – minēja “Gods Kalpot Latvijai” Aizsardzības un drošības, kārtības un iekšlietu darba grupas vadītājs Jānis Geduševs.

A. Požarnovs akcentēja netaisnīgo situāciju Latvijas pensiju sistēmā, kurā Valdība bez iedzīvotāju ziņas 2009. gadā izmainīja iemaksu procentuālos sadalījumu starp pensiju līmeņiem, tādejādi uz pensionāru rēķina „lāpot” valsts budžetu. Tika sniegta izsmeļoša informācija par izstrādāto pensija 4. līmeņa sistēmu, kurā pensijas apmērs ir arī atkarīgs no bērnu maksāto nodokļu apjoma, kas savukārt sekmētu demogrāfisko situāciju Latvijā, veicinātu aizbraukušo iedzīvotāju reemigrāciju, pretrunas starp valsts un iedzīvotāju interesēm bērnu un sociālās drošības jomā, kā arī risinātu virkni citas Latvijā aktuālas problēmas.

“Gods Kalpot Latvijai” Ekonomikas, finanšu un satiksmes, transporta darba grupas vadītājs Lauris Gruntmanis savā prezentācijā par reģionu attīstību un resursu decentralizāciju aicināja sākt diskusiju un izvērtēt iespēju pārcelt ministrijas uz lielajām Latvijas pilsētām, tādejādi sekmējot reģionālo attīstību un risinot vairākus citus valstiski svarīgus sociāli-ekonomiskus jautājumus.

Mārtiņš Vadzis runāja par autotransporta tehniskās uzraudzības sistēmas pilnveidošanas iespējām Latvijā, tajā skaitā pārņemt vairākās ES valstīs īstenoto praksi, kad autotransporta tehniskās uzraudzības funkcija tiek nodota akreditētiem transportlīdzekļu apkopes jomā strādājošiem privātiem komersantiem.

Ilmārs Vecvanags vērsa uzmanību uz aktuālo bēgļu uzņemšanas jautājumu un izcēla potenciālas ar šo jautājumu saistītās problēmas, kā arī tika diskutēts par iespējamajiem problēmu risinājumiem.

Konferences noslēgumā klātesošie nonāca pie kopīga secinājuma, ka apspriestā problemātika un izvirzītās iniciatīvas ir pamatotas un vērstas uz mērķi strādāt Latvijas labā, ceļot iedzīvotāju labklājību, veicinot reģionu attīstību un realizējot ilgtermiņa politiku.

 


Dalīties


Citi JaunumiLasīt visus

    Atvainojamies, pašlaik ziņu sadaļa nedarbojās!!!
PIEVIENOJIES