Partija Gods kalpot mūsu Latvijai
LV RU
Partija Gods kalpot mūsu Latvijai

2015-04-13

A.Požarnova uzruna GKL Konferencē

Bildes autors: Biedrība - Gods kalpot Latvijai

Godātie biedrības “Gods kalpot Latvijai” biedri, atbalstītāji, domubiedri!

Uzrunāju Jūs kā biedrības valdes loceklis, savas zemes patriots un latvietis. Kā cilvēks, kuram rūp savas Latvijas nākotne. Tāpēc šobrīd, redzot pie varas esošo politiķu uzņemto vadības kursu, vairs nevaru vienaldzīgi palikt malā un noskatīties uz visu, kas notiek - aizvien plaukstošo dubultmorāli valsts pārvaldē, valdības augstprātību un vienaldzīgo attieksmi pret cilvēkiem, nevēlēšanos un nespēju risināt Latvijas nācijai patiešām būtiskus jautājumus.

Māc satraukums par to, cik ilgi Latvija kā nacionāla un suverēna valsts vēl pastāvēs, ja kopš neatkarības atgūšanas emigrējuši jau 25% valsts iedzīvotāju un pēc Eurostat prognozēm līdz 2030.gadam Latvija varētu zaudēt vēl aptuveni piektdaļu savu pilsoņu?

Cik ilgi vēl noskatīsimies uz tautiešu aizbraukšanu, svešu morāles normu ievazāšanu bērnudārzu un skolu mācību programmās, ražošanas un banku sektora pārņemšanu, pastiprinātu sociālo spriedzi, tautas novecošanu, nācijai svarīgu politisko lēmumu pieņemšanu ārpus mūsu valsts robežām?

Līdzšinējās valsts vadīšanas metodes liecina par augstprātību, par uzskatu, ka iedzīvotāji ir domāti priekš tam, lai uzturētu dārgo valsts pārvaldes aparātu, nevis otrādi- valsts pārvalde priekš iedzīvotājiem.

Kā atzīmē liela daļa emigrējušo Latvijas iedzīvotāju, tad salīdzinot ar viņu jaunajām mītnes zemēm Latvijā represīvās funkcijas daudzkārt spēcīgāk prevalē pār atbalsta pasākumiem, kas daudzos gadījumos ir iemesls pamest šo valsti.

Saskaņā ar jaunākajiem Centrālās statistikas pārvaldes datiem, neskatoties uz ekonomiskās krīzes beigām, Latvijā nabadzības riskam pakļauti 645 tūkstoši jeb 32,7% iedzīvotāju un gada laikā no 2012. līdz 2013. gadam nabadzīgo skaits ir turpinājis palielinājies par 1,8% un šobrīd tas turpina pieaugt. Visos stratēģiskajos valdības plānos, ciparu tabulās, koeficientos un IKP rādītājos valdošās koalīcijas partijas ir pazaudējušas pašu svarīgāko - cilvēku.

Biedrība „Gods kalpot Latvijai” uzrunāja vairākas politiskas partijas par kopīgu rīcību un sadarbību savu mērķu īstenošanai. Uz mūsu uzaicinājumu atsaucās partija „Gods kalpot Rīgai”, partija „Sadarbība” un partija „Sabiedriskā komiteja”.

Galvenās atziņas, kam ir piekrituši pēdējā laikā uzrunātie domu biedri, ir sekojošas:

  • - Organizācijas nosaukums „Gods kalpot Latvijai” uzliek dubultu atbildību valstiski svarīgu jautājumu risināšanā;
  • - Tas nozīmē, ka kopējas sabiedrības intereses vērtēsim augstāk par šauras grupas interesēm;
  • - Atbalstīsim sabiedrības integrāciju un noraidīsim šķeltniecību;
  • - Nodalīsim Valsts intereses no valsts pārvaldes iestāžu un to amatpersonu interesēm, kas šodien ir sapītas visas vienā kamolā;
  • - Starptautiskajā līmenī atbalstīsim lokālpatriotismu Latvijas valsts mērogā.
  • - Ja gribam nostiprināt šo valsti un nepazaudēt visus darba spējīgā vecuma iedzīvotājus, tad akcents ir jāliek uz darba vietu radīšanu un darba algu paaugstināšanu;
  • - Valsts pārvaldes iestāžu attieksmes maiņa ir viens no būtiskiem jautājumiem, lai cilvēki šeit Latvijā justos vajadzīgi un gaidīti;
  • - Ieturēsim konservatīvu nostāju kultūras un morāles jautājumos. Aizstāvēsim mūsu tēvu morāles vērtības.

Likumi ir jāgroza tad, kad ar likuma spēku ir jānostiprina sabiedrības dzīvē nostiprinājušās tradīcijas, nevis tad, kad to pieprasa kaut kādas citu valstu organizācijas, kas caur likumu grozījumiem vēlas mūsu valstī iedibināt jaunu kārtību un mums uzspiest savas uzvedības un morāles normas.

Nedrīkst aizmirst, ka šodien valsts robežas ir vaļā. Tā ir ES valstu savstarpējā konkurence par cilvēcīgāko, saprotošāko attieksmi pret saviem iedzīvotājiem. Ja zaudēsim šajā konkurencē, izturoties pret saviem uzņēmējiem kā nežēlīgs saimnieks pret savu suni tad drīz nebūs vairs, kas šeit gribētu strādāt. Mūsu uzdevums ir panākt, lai par nepamatotiem un represīviem lēmumiem atbildētu ne tikai iestāde, kas to pieņēmusi, bet personisku atbildību nestu konkrētais ierēdnis, kurš pildījis politisko pasūtījumu un pieņēmis nepamatotu un nelabvēlīgu lēmumu attiecībā pret privātpersonu vai uzņēmēju.

Bez tam visi manis aptaujātie domu biedri pilnībā atbalsta priekšlikumu ieviest valstī principu, ka valsts pārvaldes iestāde attiecībā pret uzņēmēju vai privātpersonu drīkst sniegt prasību tiesā līdz pirmajiem diviem zaudējumiem.

Kā lakmusa papīrs, kā indikators valsts analfabētiskai rīcībai un nespējai tikt galā ar tautas dzīvā spēka aizplūšanu uz citām valstīm ir periodiskie mēģinājumi ieviest Latvijā abortu aizliegumu. Lai jaunās māmiņas gribētu ģimenes pieaugumu, pirmkārt, nepieciešamas stabilas ģimenes, stabils darbs, konkurētspējīgs atalgojums, sociālā drošība, pieejama veselības aprūpe, pieejami bērnu dārzi, līdzsvarota reģionālā politika, atbalsts jaunajām ģimenēm un jauniešiem pirmā darba meklējumos.

Latvijas uzplaukums ir tās iedzīvotāju rokās, mūsu darba tikumā un savas zemes mīlestībā - sākot ar savu sētu, savu novadu, savu pašvaldību, tā kopīgi soli pa solim virzoties uz kopīgu mērķi – plaukstošu Latviju, Saliedējot politiski aktīvu pilsoņu centienus kalpot sabiedrības interesēm, mēs varam kopīgi risināt Latvijas pašvaldībās un valstī sasāpējušas problēmas.

Tas ir mūsu mērķis un mūsu pienākums pret savu valsti.

Gods kalpot Latvijai!

Andrejs Požarnovs

 


Dalīties


Citi JaunumiLasīt visus

    Atvainojamies, pašlaik ziņu sadaļa nedarbojās!!!
PIEVIENOJIES