Partija Gods kalpot mūsu Latvijai
LV RU
Partija Gods kalpot mūsu Latvijai

2015-06-05

Atskats uz biedrības „Gods kalpot Latvijai” reģionālās attīstības, vides saglabāšanas un zemkopības darba grupas sanāksmi.

Bildes autors: http://www.niu.edu/outreach/Regional_Development/

2015. gada 3. jūnijā notika uz biedrības „Gods kalpot Latvijai” reģionālās attīstības, vides saglabāšanas un zemkopības darba grupas sanāksme, kurā akcentēja šādus priekšlikumus:

1. Valsts atbalsts uzņēmējiem reģionu attīstībā. Valsts pasūtījumi stratēģiski svarīgo projektu  realizācijā, kas veicinātu reģionālās nevienlīdzības mazināšanu. 

2. Racionālo un lietderīgo valsts institūciju izvietošana/pārcelšana Latvijas reģionos ārpus  Rīgas. Piemēram, bruņoto spēku štābs – Ādažos, utml. Tāpat jāturpina izvērtēt iepriekš  izskanējušais priekšlikums par ministriju izvietošanu pārējās Latvijas pilsētās, sadalot tās  vienmērīgi pa novadiem.

3. Jāveicina kvalitatīvas izglītības un medicīniskās aprūpes pieejamības palielināšana  reģionos;.

4. Reģionālo centru pievilcības un attīstības stratēģijas pilnveidošana.

5. Eiropas migrācijas politikas kļūdu nepieļaušana, t.sk. reģionos. Kā viens no argumentiem –  noziedzības pastrādātāju statistika rietumeiropā utml.

6. Aktīvāka Latvijas dabas izmantošana tūrisma veicināšanai. Piejūras teritoriju attīstīšana –  viesnīcas, atpūtas parku attīstīšana un popularizēšana. Kā piemērs Nīcas un Rucavas  novadi, kuru piejūras teritoriju plaši izmanto kaimiņzemes Lietuvas iedzīvotāji. Savukārt  pašvaldības, visticamāk, negūst nekādu labumu no šīs pievilcīgās dabas un garās jūras  robežas.

7. Pašvaldību izlietoto dažādu attīstības projektu izlietotā finansējuma publiskošana un  stingrāka īstenoto projektu lietderības kontrole.

8. Ģimeņu ar bērniem un bērnu skaita tajās palielināšana novados. Dažādu atbalsta  pasākumu veicināšana ģimenēm ar bērnien, it sevišķi, novados.

 


Dalīties


Citi JaunumiLasīt visus

PIEVIENOJIES