Partija Gods kalpot mūsu Latvijai
LV RU
Partija Gods kalpot mūsu Latvijai

2015-01-05

Biedrības "Gods kalpot Latvijai" manifests

Bildes autors: Biedrība - Gods kalpot Latvijai

2018.gada 18.novembrī svinēsim Latvijas Valsts simtgadi. Kādu sagaidīsim uzaustam Latvijas dzimšanas dienas rītu? Kādu Latviju atstāsim mantojumā mūsu bērniem un mazbērniem?

Mūsu tautai ir sena vēsture, dziļas tradīcijas un saknes. Tā dzīvo mūsu sirdīs caur sentēvu varoņstāstiem un teikām. Tā stiprina un iedvesmo caur mūsu tautiešu sasniegumiem, darba tikumu un kopības sajūtu. Tā spārno mirkļos, kad jūtamies tuvi un piederīgi savai zemei, kad esam lepni par to, ka esam piederīgi savai tautai.

Latvija ik dienu sākas katrā no mums. Katrā novadā, sētā, katrā mājā. Katrā ģimenē. Katrā cilvēkā, kas dzimis un audzis Latvijā. Labā domā un klusā lūgšanā. Kāda būs mūsu Latvija pēc gada, pēc četriem vai piecdesmit gadiem? Tāda, kādu paši to būsim izveidojuši! Tāda, kādu būsim to nosargājuši no svešas kultūras nesējiem! Ja gribam labas pārmaiņas, pašiem ir jākļūst par tām! Ja gribam nosargāt savu tēvu kultūras un morāles vērtības, tad pašiem ir jāstājas sardzē par tām!

Aklā pakļaušanās citu valstu, lielu starptautisku un politisku organizāciju ieteikumiem un spiedienam ir novedusi pie tā, ka šobrīd esam iznīcinājuši teju visu savu lauksaimniecību, zemkopību, ražošanu un citas būtiskas nozares, kas ir valsts suverenitātes garants. Neredzot gaišu un plaukstošu nākotni, Latviju pēdējos gados ir pametuši jau 300 tūkstošu cilvēku, kas šobrīd iztiku sev un savām ģimenēm pelna Anglijā, Īrijā, Skandināvijas valstīs un citur plašajā pasaulē. Ticot populistiskām frāzēm un neizpildāmiem solījumiem, esam valsti uzticējuši cilvēkiem, kuri izsaimniekojuši plaukstošus valsts uzņēmumus, izdāļājuši tos ārzemju investoriem un veicinājuši, ka mūsu valstij svarīgus lēmumus pieņem nevis šeit, bet aiz mūsu valsts robežas.

Tirdzniecībā saimnieko pārpircēji un vieglas peļņas tīkotāji. Mūsu nākotnes vīzija jau gadiem slīgst ministriju izstrādātos papīru kalnos. Banku sektorā saimnieko skandināvi un amerikāņi, lauksaimniecībā - mūsu kaimiņi lietuvieši, veikali pilni ar Ķīnā ražotiem pakaļdarinājumiem. Peļņu no pašu šokolādes un cepumiem kāds sadala Krievijā, Somijā un citur. Lepojamies ar makroekonomiskajiem rādītājiem uz papīra, kuri tiek saukti par vieniem no labākajiem Eiropas Savienībā, taču paši grimstam nabadzībā. Tūkstošiem ģimeņu gaida sociālos pabalstus, pārpildīti ir veco ļaužu pansionāti. Strādāt gribošie jaunieši aizbrauc laimes meklējumos uz citām zemēm. Bērni aug bez vecākiem. Ģimenes, kas saista savu nākotni ar Latviju, nevar atļauties vēlamo ģimenes pieaugumu.

Cik ilgi ļausim tam turpināties?! Dievs mums devis auglīgu zemi, strādīgas rokas, mīlestības pilnas sirdis, ticību saviem spēkiem. Brīvu valsti. Gudrus un gaišus prātus! Tas ir mūsu spēks! Nemeklēsim Laimes lāci, negaidīsim dāsnu roku no Briseles vai rietumiem, rīkosimies paši! Soli pa solim. Būsim katrs sava novada, savas pilsētas patriots! Atradīsim veidus, kā paši varam sakārtot savu dzimto pusi, kā katrs varam iesaistīties, pielikt roku, lai mūsu Latvija augtu un attīstītos! Tā atdzimstot ciemam pēc ciema, novadam pēc novada, uzplauks visa Latvija!

Nesot savā sirdī sapni par stipru, drošu, pašapzinīgu un pārtikušu Latviju, esam dibinājuši biedrību "Gods kalpot Latvijai". Latvijas spēks ir tās reģionos un novados! Valsts attīstība neslēpjas vienā šaurā nozarē - ir vajadzīgas gan ražotnes, gan zemnieku saimniecības, jāveicina tūrisms, uzņēmējdarbība. Ir jāiegulda mūsu bērnos un jauniešos, jāpateicas senioriem par aktīvajās darba gaitās paveikto, nodrošinot tiem cienīgas vecumdienas.

Biedrības rindās vēlamies apvienot mūsu zemes gaišākos prātus un personības, cilvēkus, kuri nebaidās un prot aizstāvēt savu viedokli, ikvienu savas dzimtenes patriotu, kurš gatavs iesaistīties, lai ar savu darbu un idejām kopā atnestu Latvijai labākus laikus. Mēs ticam, ka šādu cilvēku būs daudz! Mēs ticam, ka, neskatoties uz līdzšinējo valstsvīru sagrauto uzticību valsts pārvaldei, ir ļaudis, kuri ir gatavi pierādīt savu uzticību Latvijai.

Visiem kopā mums jāstabilizē valsts ekonomika un tautsaimniecība, jāsakārto un jāattīsta Latvijas lauku reģioni, beidzot jārāda cieņpilna valstiska attieksme pret sociāli vismazāk aizsargātajām sabiedrības grupām - pensionāriem un ģimenēm ar bērniem, skolotājiem, medicīnas darbiniekiem… Valsts pārvaldes aparāts ir izveidots, lai tas kalpotu tautai, nevis otrādi. Ir pienācis laiks mainīt valsts iestāžu attieksmi pret uzņēmējiem un privātām personām un ieviest valsts amatpersonu personisku atbildību par nepamatotiem un kļūdainiem lēmumiem. Mūsu mērķis ir taisnīga un pārdomāta nodokļu sistēma, atbalsts uzņēmējdarbībai reģionos, kas radīs jaunas darba vietas, kā arī ekonomiski izdevīga sadarbība ar kaimiņvalstīm. Latgale nav Latvijas gals, tā ir Latvijas sākums un turpinājums! Šim reģionam jāpievērš īpaša uzmanība, ņemot vērā, ka Latgales ģeogrāfiskais izvietojums un iedzīvotāju etniskā dažādība ir priekšrocība, nevis trūkums. Mūsu mērķis ir vienot, nevis šķelt. Mēs redzam Latvijas valsti ar vienu kopienu, ar vienotām vērtībām un vienotu informatīvo telpu.

Viss ir iespējams, izdarāms un sasniedzams. Reiz tas jau izdevās. Mums visiem kopā tas ir pa spēkam arī šobrīd. Mēs esam gatavi strādāt, lai Latvija atkal kļūtu par Valsti, kuru tās tauta dēvē par savējo un neaizbrauc labākas dzīves meklējumos, par Valsti, kurai ikviens tās iedzīvotās ir savējais un ir mīļi gaidīts atgriežamies mājās.

Piepildīsim visi kopā sapni par sarkanbaltsarkaniem brīvības karogiem rotātu gaišu, drošu un pārtikušu Latvijas Valsts dzimšanas dienas rītu!

Gods kalpot Latvijai

 


Dalīties


Citi JaunumiLasīt visus

    Atvainojamies, pašlaik ziņu sadaļa nedarbojās!!!
PIEVIENOJIES