Partija Gods kalpot mūsu Latvijai
LV RU
Partija Gods kalpot mūsu Latvijai

2017-09-15

GKL deputāti pauž sašutumu par neproporcionālo pārstāvniecību Ķekavas novada domes komitejās.


Ķekavas novada domē tika izveidota koalīcija, kuru pārstāv 12 no 17 ievēlētajiem deputātiem. Pieci deputāti no Jaunās konservatīvās partijas, divi no partiju apvienības Partija "VIENOTĪBA", "POLITISKĀ PARTIJA IZAUGSME", "Latvijas attīstībai", divi no Zemnieku savienības, viens no Zaļās partijas, viens no partijas Reģionu alianse, viens no Vidzemes partijas.

Opozīcijā palikuši 5 deputāti. Divi no partijas “Gods kalpot mūsu Latvijai” (GKL), viens no partijas “Vienoti Latvijai”, viens no partijas “Reģionu alianse” un viens no partijas “Saskaņa”.

Proporcija pozīcija/opozīcija ir 12 pret 5 vai 2,4 pret 1.

Tieši šādai proporcijai arī vajadzētu saglabāties, veidojot komiteju sastāvu.

Pozīcijas deputāti veidojot komiteju sastāvu šai aritmētikai ir piegājuši savādāk.

Attīstības un Finanšu komitejās pozīcijas un opozīcijas proporcija ir 5 pret 2, kas ir pieņemami,  jo proporcija 2.4 pret 1, jeb 4.8 pret 2. Pozīcijas deputātu skaits 4.8 apaļojas uz augšu. Tādējādi katrā no minētajām komitejām ir pārstāvēti 5 pozīcijas deputāti.

Tai pat laikā Saimnieciskās darbības komitejā, Izglītības, kultūras un sporta komitejā un Sociālo jautājumu komitejā pozīcijas deputāti ir izmantojuši gluži pretēju aritmētiku. Proti, ievēlēto komiteju locekļu  proporcija pozīcija/opozīciju ir 4 pret 1.  Ja šajās komitejās paliek 4 pozīcijas deputāti, tad opozīcijai  būtu jābūt 1.66, un no iepriekš minētā izriet, ka attiecīgais skaits būtu jāapaļo uz augšu, iegūstot 2 opozīcija deputātu šajās komitejās. Diemžēl šajā gadījumā pozīcijas deputāti nav ievērojuši proporcionalitātes principu un 1.66 apaļojuši uz leju līdz 1.

Saskaitot visu komiteju locekļu proporciju visās komitejās iegūstam šādu pozīcijas un  opozīcijas proporciju: 22 pret 7, ko nekādi nevar nosaukt par proporcionālu sadalījumu.

Ja vēlamies saglabāt 7 opozīcijas vietas komitejās, tad izmantojot proporciju 2.4 pret 1, pozīcijas deputātiem komitejās būtu jāiegūst 16.8 jeb 17 vietas. Proporcijai būtu jābūt 17 pret 7. Kā redzams, pozīcijas deputātu locekļu skaits ir par 5 lielāks nekā pieļauj ievēlēto deputātu proporcija.

Kā redzams, Ķekavas novada domes jaunie deputāti ir izmantojuši ļoti atšķirīgu aritmētiku, rēķinot pozīcijas un opozīcijas deputātu vietas komitejās.

Gods kalpot mūsu Latvijai deputāti ir pārliecināti, ka šāds komiteju veidošanas principis ir pretrunā ar likumā Par pašvaldībām 54. panta pirmajā daļā noteikto - katras politiskās partijas vai vēlētāju apvienības pārstāvju skaitu komitejā nosaka iespēju robežās proporcionāli no katras politiskās partijas vai vēlētāju apvienības ievēlēto deputātu skaitam.

Domes sēdē jau norādījām, ka komiteju locekļu skaits ir neproporcionāls un Gods kalpot mūsu Latvijai deputāti balsojām pret šādiem Pašvaldības nolikuma grozījumiem. Diemžēl, ar balsu vairākumu šis nedemokrātiskais lēmums tika pieņemts.

Citējot Jaunās konservatīvās partijas līderi, J.Bordāna kungu, kurš izteicās par komiteju sadalījumu Rīgā, varam teikt, ka šādā sadalījumā nav saskatām politiskās kultūras loģika, un tas ir reāls drauds demokrātijai, ir pretrunā ar Satversmē noteikto vienlīdzības principu un ievēlēto deputātu vienlīdzības principu.

Līdz ar to, varam secināt, ka Jaunā konservatīvā partija (JKP) piekopj izteikti divkosīgu politiku, pārmetot Rīgas domes pozīcijai tādu pašu rīcību kādu JKP piekopj Ķekavas novadā, kur tā ir valdošā partija.

Ievērojot likumā “Par Pašvaldībām” noteikto kārtību, Gods kalpot mūsu Latvijai Ķekavas novada domes deputāti ir sagatavojuši un iesnieguši Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram K.Gerhardam iesniegumu ar lūgumu nesaskaņot Ķekavas novada pašvaldības nolikuma grozījumus daļā par komiteju skaitlisko sastāvu un locekļiem tajās.

 


Dalīties


Citi JaunumiLasīt visus

    Atvainojamies, pašlaik ziņu sadaļa nedarbojās!!!
PIEVIENOJIES