Partija Gods kalpot mūsu Latvijai
LV RU
Partija Gods kalpot mūsu Latvijai

2016-04-29

GKL valde pieprasa R. Bergmanim atsaukt nepatiesās ziņas


Partijas “Gods kalpot mūsu Latvijai”

valdes paziņojums

Par nepatieso ziņu atsaukšanu

27.04.2016. Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis ir izplatījis paziņojumu par partiju “Gods kalpot mūsu Latvijai”, kurā ir izteikts apgalvojums par to, ka partijā ”… ir pārstāvētas arī vairākas militārpersonas.”

Saskaņā ar Militārpersonu izdienas pensiju likuma 1. pantu, militārpersonas ir-  “Nacionālo bruņoto spēku un Aizsardzības ministrijas pakļautībā un pārziņā esošo militāro struktūrvienību aktīvā militārā dienesta virsnieki, virsdienesta karavīri, profesionālā dienesta karavīri un ierindas dienesta zemessargi.”

Saskaņā ar Militārā dienesta likuma 10. panta otro daļu “Karavīram ir tiesības būt par biedru tādās biedrībās un nodibinājumos, kurām nav politiska rakstura, kā arī dibināt karavīru biedrības un nodibinājumus un piedalīties citos nepolitiskos pasākumos, ja šāda darbība netraucē dienesta pienākumu izpildi.

No aizsardzības ministra paziņojuma izriet, ka aktīvajā militārajā dienestā esošie karavīri, virsnieki un citas militārpersonas, pārkāpjot likumā noteikto aizliegumu, ir reģistrējušās par partijas “Gods kalpot mūsu Latvijai” dibinātājiem.

Par jaundibinātās partijas biedriem ir kļuvuši daudzi valsts un pašvaldības policisti, kā arī bijušās militārpersonas ar augstāko militāro izglītību. Taču partijas “Gods kalpot mūsu Latvijai” nav informācijas par to, ka pretrunā ar likumā noteikto aizliegumu, par tās biedru būtu kļuvusi kāda aktīvajā militārajā dienestā esošā persona.

Partija “Gods kalpot mūsu Latvijai” pieprasa Aizsardzības ministram likumā noteiktajā kārtībā atsaukt nepatiesās ziņas, vai arī iesniegt partijas valdei to Nacionālo bruņoto spēku un Aizsardzības ministrijas pakļautībā un pārziņā esošo militāro struktūrvienību aktīvā militārā dienesta virsnieku, virsdienesta karavīru, profesionālā dienesta karavīru un ierindas dienesta zemessargu vārdus, kas 27. februārī ir reģistrējušies par partijas “Gods kalpot mūsu Latvijai” dibinātājiem.

 


Dalīties


Citi JaunumiLasīt visus

    Atvainojamies, pašlaik ziņu sadaļa nedarbojās!!!
PIEVIENOJIES