Partija Gods kalpot mūsu Latvijai
LV RU
Partija Gods kalpot mūsu Latvijai

2018-11-29

Izgāžas Raimonda Audzera mēģinājums atbrīvot Baldones novada domes izpilddirektori.

http://www.lv.lovetheteam.com/children/6218-sovet-1-kak-uspokoit-plachuschego-rebenka.html

Baldones novada domes priekšsēdētājs sagatavoja lēmuma projektu par izpilddirektores Neldas Sniedzes atbrīvošanu no amata un mēģināja to iekļaut 27. novembra domes sēdes darba kārtībā. Ar deputātu balsu vairākumu šis jautājums no domes sēdes darba kārtības tika izslēgts.

Lēmuma projekts tapa pēc tam, kad 19 pašvaldības darbinieki iesniedza domei iesniegumu par iebildumiem pret ilgstošu Raimonda Audzera (Vienotība) neētisku un netaktisku rīcību attiecībā pret domes darbiniekiem. Neoficiālā sarunā domes priekšsēdētājs apliecināja apņemšanos kopīgā sanāksmē atvainoties darbiniekiem un ņemt vērā  viņu iebildumus. Taču tā vietā tika sarīkota cita tikšanās, kurā piedalījās domes priekšsēdētājs, deputāte Karina Putniņa (Reģionālā alianse), domes priekšsēdētāja vietniece Inese Jēkabsone (Reģionālā alianse) un izpilddirektore Nelda Sniedze. Šajā sanāksmē Karina Putniņa pieprasīja izpilddirektorei pārtraukt darba attiecības ar pašvaldību.

Nesaskaņu būtība.

Jebkurā darba kolektīvā ir vairāki līderi. Formālais līderis ir saņēmis savas pilnvaras ar noslēgto darba līgumu vai vadības rīkojumu. Pašvaldības gadījumā formālais līderis pilnvaras ir saņēmis ar domes balsojumu. Bez tam, katrā darba kolektīvā ir arī neformālais līderis, kuru ir atzinuši darbinieki. Neformālais līderis pats ir iemantojis darbinieku uzticību ar savu erudīciju, kompetenci un uzņēmību. Tas ir cilvēks pie kura visi iet konsultēties par neskaidriem jautājumiem. Tas ir cilvēks, kas grūtā brīdi var un prot citus pabalstīt un aizstāvēt.

Aivara Lemberga gadījumā gan formālais, gan neformālais līderis ir vienā personā. Tādēļ viņš arī tik ilgi vada pašvaldību. Taču Baldonē ir cits stāsts. Raimondam Audzeram inteliģence, erudīcija pašvaldību jautājumos un izpratne par kolektīva vadīšanu ir vājā puse. Bez tam, domes  priekšsēdētājs izceļas ar ļoti izteiktu īpašību pašam neuzņemties atbildību par pieņemtajiem lēmumiem. Visos smagos jautājumos atbildība tiek novelta uz koalīciju, domi, juristiem vai kādu citu domes darbinieku. Ar šādu nostāju Raimonds Audzers nekad mūžā neiegūs neformālā līdera atzinību.

Cita lieta ir domes izpilddirektore Nelda Sniedze, kas ir pieredzējusi pašvaldību darbā,  pārvalda darba organizāciju, pienākumu sadalīšanu darbiniekiem un uzņemas atbildību ne tikai par savu darbu, bet par domi kopumā. Izpilddirektore  Baldones pašvaldībā ir neformālais līderis, pie kura darbinieki meklē atbalstu.

Viens no sabiedrisko attiecību likumiem nosaka, ka šādā situācijā formālā līdera vienīgā iespēja sasniegt labu darba rezultātu ir jo īpaši cieši sastrādāties kopā ar neformālo līderi. Taču Raimonds Audzers ir izvēlējies citu ceļu- “pārtrumpot” izpilddirektori pārņemot tās funkcijas. Priekšsēdētājs haotiski jaucas jebkura domes darbinieka pienākumos, uzdod bezsakarīgus rīkojumus un pieprasa, lai viņa dotie uzdevumi tiktu pildīti prioritāri. Ja kādam rodas iebildumi, tad Raimods Audzers izpilda figūru, kas ir aizņemta no Latviešu tautas dejām un apvienota ar teātra mākslas elementiem. Priekšsēdētājs piesit ar labo kāju pa grīdu uz skaļā balsī izkliedz- Es esmu priekšnieks un Tev mani ir jāklausa! Ja tas nelīdz, tad sākas piekasīšanās darbiniekiem par dažādiem sīkumiem. Paskaidrojumu pieprasīšana un disciplināro sodu izdalīšana ir vienīgais Raimonda Audzera hobijs. Pie tam, izpildījums galīgi nav oficiālas iestādes cienīgs. Tā, kā domes priekšsēdētājam nav priekšstata par to, kā noformējami juridiskie dokumenti, viņš tajos saraksta savas emocijas. Rezultātā tas ietekmē domes darbinieku pašcieņu, ja tie nevar nodarboties ar tiešajiem darba pienākumiem, bet jānoskatās priekšsēdētāja teātris ar tautas deju elementiem. Nav brīnums, ka protesta vēstuli parakstīja 19 domes darbinieki, kas pie nelielās Baldones domes administrācijas ir milzīgs skaits.

Tā vietā, lai izdarītu pareizos secinājumus par savu ačgārno darba stilu, domes priekšsēdētājs saskatīja, ka vaina meklējama izpilddirektorē, kas nekautrējas aizrādīt priekšsēdētājam gadījumos, kad viņa rīcība ir pilnīgi neadekvāta un apkaunojoša. Audzers  ir iecerējis atbrīvot no amata kolektīva neformālo līderi cerībā pašam ieņemt šo vietu. Taču tā nekad nenotiks. Cieņu ir jānopelna katram pašam. Taču priekšsēdētājs to grauj fantastiski veiksmīgi. Tas ir pilnīgs strupceļš, ko Raimonds pats neapzinās. Un šajā brīdī viņam ir uzradušies “padomdevēji” , kas izmanto situāciju, ka domes priekšsēdētājs pats neapjēdz, ko dara, lai vēl vairāk veicinātu nesaskaņas pašvaldībā. Šāda rīcība nav pareiza un nenovedīs pie laba rezultāta. Dažādu partiju deputāti var balsot viens pret otru. Taču domes darbiniekus pakļaut politiskajām intrigām nedrīkst.

Raimondam Audzeram es ieteiktu nopietni apdomāt vienu jautājumu. Saskaņā ar Valsts pārvaldes iekārtas likuma 6.pantu “Valsts pārvalde ir organizēta vienotā hierarhiskā sistēmā. Neviena iestāde vai pārvaldes amatpersona nevar atrasties ārpus šīs sistēmas.” Pašvaldība nav ne smilšu kaste, ne privātais uzņēmums, ar ko saimnieks var rotaļāties pēc sirds patikas. Pašvaldība ir viena no valsts pārvaldes sistēmas struktūrām, kas nodrošina novada iedzīvotāju vajadzības. Pašvaldībā rotaļas ir atļautas ievēlēto deputātu starpā. Un tad ir robeža, ko nedrīkst pārkāpt. Kad tā netiek ievērota, kāds visām nejēdzībām pieliks punktu- vai ar pašu spēkiem, vai arī ar citu valsts pārvaldes iestāžu palīdzību. Pašvaldību deputātu pilnvaras nav neierobežotas. Tās būs tik ilgi, kamēr vara tiks īstenota saprātīgi un sabiedrības interesēs.

Andrejs Požarnovs

Baldones novada domes deputāts

 


Dalīties


Citi JaunumiLasīt visus

    Atvainojamies, pašlaik ziņu sadaļa nedarbojās!!!
PIEVIENOJIES