Partija Gods kalpot mūsu Latvijai
LV RU
Partija Gods kalpot mūsu Latvijai

2017-04-13

Arī ķekaviešiem nepieciešamas nekustamā īpašuma nodokļa atlaides


Partijas "Gods kalpot mūsu Latvijai" Ķekavas nodaļa uzskata: tiem, kas deklarējušies Ķekavas novadā, par savu īpašumu jāmaksā uz pusi mazāks nekustamā īpašuma nodoklis. Prasīsim novada domei pieņemt šādu lēmumu!

 

Viens no pašvaldības ienākuma avotiem ir saņemtie nodokļi: gan nekustamā īpašuma nodoklis, gan iedzīvotāju ienākuma nodoklis, kuru noteiktā apmērā pašvaldība saņem no cilvēkiem, kas tajā deklarējuši savu dzīvesvietu. Parunāsim par nekustamā īpašuma nodokli.

 

Vietējai pašvaldībai jānodrošina likumos noteikto funkciju izpilde, ievērojot valsts un attiecīgās administratīvās teritorijas iedzīvotāju intereses. Atslēgas vārdi, tātad, ir: darbība valsts un savu iedzīvotāju interesēs. Vai Ķekavā tā notiek? Esmu izpētījis, kā nekustamā īpašuma nodokli rēķina citās Pierīgas pašvaldībās – tur, kur novada vadībai rūp vietējo iedzīvotāju labklājība. Salīdzināju nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas saistošos noteikumus trīs Pierīgas novados – Ķekavā, Carnikavā un Mārupē. Lūk, nodokļa atvieglojuma procenti noteiktām iedzīvotāju grupām dažādos novados.

 

 

Aplūkojot šo tabulu, rodas jautājums: kāpēc citās pašvaldībās gādā par iedzīvotāju iespējām nomaksāt nodokli pilnā apmērā, bet Ķekavā domā tikai par to, kā maksimāli piepildīt novada budžetu? Uzskatu, ka pašvaldības nodokļu politika jāveido ar ilgtermiņa attīstības mērķiem, nevis tūlītējiem ieguvumiem īstermiņā. Proti: ikvienai pašvaldībai ir izdevīgi veidot tādu politiku, lai tās teritorijā gribētu deklarēties maksimāli daudz cilvēku, jo lielāko ienākumu daļu pašvaldība saņem nevis no nekustamā īpaša nodokļa, bet gan tajā deklarēto iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksājumiem. Ķekavas novada domes noteikumi Par nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanu nemudina cilvēkus deklarēt savu dzīvesvietu mūsu novadā. Citāda situācija ir, piemēram, Carnikavas un Mārupes novados: tur nekustamā īpašuma nodokļa politika veidota, domājot par iedzīvotāju interesēm, tā veicinot deklarēto skaita pieaugumu. Ja vēlamies, lai Ķekavas novads attīstās, ir jāmeklē un jāievieš mehānismi, lai mudinātu cilvēkus deklarēties mūsu novadā.

 

Partijas Gods kalpot mūsu Latvijai Ķekavas nodaļa uzskata: tiem, kas deklarējušies Ķekavas novadā, būtu jāmaksā uz pusi mazāks nekustamā īpašuma nodoklis. Tādēļ kopā ar iedzīvotājiem aicināsim novada domi pieņemt šādu lēmumu.

 

Aicinājumu paudīsim ar kolektīvo iesniegumu, kuru katrs iedzīvotājs varēs personīgi parakstīt, apmeklējot parakstu vākšanas telti. Iniciatīvu arī no šodienas ikviens var parakstīt elektroniski portālā www.balsojam.lv:

https://balsojam.lv/lv/par-nekustama-ipasuma-nodokla-atvieglojuma-pieskirsanu

 

Pašvaldībai būs jāsadzird mūsu – nodokļu maksātāju – viedoklis!

 

Parakstu vākšanas telti meklē:

  • Šā gada 1. aprīlī Baložos, Baložu tirgus laukumā, Purva ielā 2/4, laikā no plkst. 10:30 līdz plkst. 18:00.
  • Šā gada 17. aprīlī Gaismas ielā 15, Ķekavā, no plkst. 10:00 līdz plkst. 18:30.
  • Šā gada 29. aprīlī Valdlaučos, Valdlauči 6, pie veikala `AIBE`, no plkst. 10:00 līdz plkst. 18:30.

 

Jaunākā informācija par parakstu vākšanas akcijām sekos mūsu izdevumā Ķekavietis, kā arī mājas lapā www.kekavaruna.lv un sociālajā tīklā Facebook (Gods kalpot mūsu Latvijai Ķekavas nodaļas, Ķekavietis un Ķekavā runā profilos).

 

Tiekamies parakstu vākšanas vietās, lai kopīgiem spēkiem panāktu pārmaiņas Ķekavas novadā!

 

 

Raimonds Nitišs

"Gods kalpot mūsu Latvijai" Ķekavas nodaļas biedrs

 


Dalīties


Citi JaunumiLasīt visus

    Atvainojamies, pašlaik ziņu sadaļa nedarbojās!!!
PIEVIENOJIES