Partija Gods kalpot mūsu Latvijai
LV RU
Partija Gods kalpot mūsu Latvijai

2016-03-01

Nodibināta partija "Gods kalpot Latvijai"


2016. gada  27.februarī, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē tika nodibināta politiskā partija "Gods kalpot Latvijai" (GKL).

Par partijas priekšsēdētāju tika ievēlēts biedrības "Gods kalpot Latvijai" valdes loceklis Andrejs Požarnovs.

Kopumā sanāksmē tika notariāli apstiprināta 365 delegātu dalība. Pirms partijas dibināšanas notika biedrības īsa sanāksme, kurā tika pieņemts lēmums par nosaukuma maiņu, lai pēc tam partijas nosaukums varētu būt "Gods kalpot Latvijai". Biedrības jaunais nosaukums ir "Gods kalpot dzimtenei".

Partijas valdē tika ievēlēti: Andrejs Artjomovs, Ilona Dimante, Agnese Geduševa, Lauris Gruntmanis, Andrejs Isakovs, Andris Klešniks, Žans Launags, Ronalds Pambakers, Reinholds Pelše, Mārcis Pūķis, Jānis Sokolovs un Mārtiņš Vadzis.

Revīzijas komisija tika ievēlēti: Maija Druva, Valerijs Jolkins, Agris Kalnciems, Māris Lodziņš un Raimonds Nitišs.

Pirmajā partijas valdes sēdē par partijas ģenerālsekretāru tika apstiprināts Mārcis Pūķis.

GKL uzdevumi būs nodrošināt demokrātijas un tiesiskuma principu ievērošanu Latvijā, ilgtspējīgu un stabilu valsts ekonomisko attīstību, kristīgo un garīgo vērtību un kultūras tradīciju saglabāšanu un attīstīšanu, kā arī pilsoniskās sabiedrības stiprināšanu, kas tika minēts arī partijas dibināšanas sapulces apstiprinātajā programmā.

Sociālajā jomā partija plāno nodrošināt labāku pensiju sistēmu vecākiem ar bērniem. GKL rosina izveidot pensiju 4.līmeni jeb "Ģimenes solidaritātes pensijas", kas tiks balstītas principā, ka 4% no katra strādājošā sociālās apdrošināšanas iemaksām novirzīt kā piemaksu pensijai vecākiem - 2% tēvam un 2% mātei.

Partija GKL uzstāj, lai arī pašvaldības policisti saņemtu izdienas pensijas.

Tāpat par vienu no GKL pamatvērtībām tiek atzītas kristīgajā ticībā balstītas ģimenes vērtības. Nepārdomātā bēgļu politika šobrīd rada pamatotas bažas par kristīgo vērtību apdraudējumu tuvākajos gados, tāpēc Latvijas amatpersonām nav jācieš klusu, ja Vācija un citas turīgās valstis pieļauj kļūdas, kas ved pretī bezdibenim. Normatīvajos aktos jānosaka princips, ka Latvijā var uzņemt tikai tos bēgļus, kas ievēro kristīgās vērtības. "Ir jānovērš risks līdz ar bēgļiem uzņemt islāma kaujiniekus un jāizslēdz teroraktu iespējamība," teikts arī GKL apstiprinātajā programmā.

GKL uzsver, ka Latvijas tauta ir valsts suverēnās varas nesējs. Valsts pārvaldē kā risinājums ir nelielas un profesionālas darbinieku komandas.

Apstiprinātajā partijas rezolūcijā teikts, ka valsts pārvaldei ir jābūt pakārtotai savu iedzīvotāju labklājības un drošības sajūtas veicināšanai. Par valsts ilgtspējīgas attīstības potenciālu liecina migrācijas tendences, demogrāfiskā situācija un kristīgo vērtību saglabāšanas un nostiprināšanas tendences.

Foto galerija no sapulces apskatāma šeit.

 


Dalīties


Citi JaunumiLasīt visus

    Atvainojamies, pašlaik ziņu sadaļa nedarbojās!!!
PIEVIENOJIES