Partija Gods kalpot mūsu Latvijai
LV RU
Partija Gods kalpot mūsu Latvijai

2017-10-02

VARAM atzīst JKP vadītās Ķekavas novada domes pieņemto lēmumu par pretlikumīgu.

http://i.huffpost.com/gen/1720141/images/o-LAW-facebook.jpg

Šā gada augustā GKL Ķekavas novada domes deputāti Gatis Līcis un Raimonds Nitišs sagatavoja un iesniedza Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram K.Gerhardam iesniegumu ar sūdzību par neproporcionālu deputātu pārstāvniecību domes komitejās.

Ķekavas novada domē tika izveidota koalīcija, kuru pārstāv 12 no 17 ievēlētajiem deputātiem. Pieci deputāti no Jaunās konservatīvās partijas, divi no partiju apvienības Partija "VIENOTĪBA", "POLITISKĀ PARTIJA IZAUGSME", "Latvijas attīstībai", divi no Zemnieku savienības, viens no Zaļās partijas, viens no partijas Reģionu alianse, viens no Vidzemes partijas.

Opozīcijā palikuši 5 deputāti. Divi no partijas “Gods kalpot mūsu Latvijai” (GKL), viens no partijas “Vienoti Latvijai”, viens no partijas “Reģionu alianse” un viens no partijas “Saskaņa”.

Gods kalpot mūsu Latvijai deputāti ir pārliecināti, ka veidojot domes komitejas ir jāvadās atbilstoši likumā Par pašvaldībām 54. panta pirmajā daļā noteiktajam - katras politiskās partijas vai vēlētāju apvienības pārstāvju skaitu komitejā nosaka iespēju robežās proporcionāli no katras politiskās partijas vai vēlētāju apvienības ievēlēto deputātu skaitam.

Domes sēdē GKL deputāti jau norādīja, ka komiteju locekļu skaits ir neproporcionāls un balsoja pret šādiem Pašvaldības nolikuma grozījumiem. Diemžēl, ar balsu vairākumu šis nedemokrātiskais lēmums tika pieņemts.

Citējot Jaunās konservatīvās partijas līderi, J.Bordāna kungu, kurš izteicās par komiteju sadalījumu Rīgā, varam teikt, ka šādā sadalījumā nav saskatām politiskās kultūras loģika, un tas ir reāls drauds demokrātijai, ir pretrunā ar Satversmē noteikto vienlīdzības principu un ievēlēto deputātu vienlīdzības principu.

Līdz ar to, varam secināt, ka Jaunā konservatīvā partija (JKP) piekopj izteikti divkosīgu politiku, pārmetot Rīgas domes pozīcijai tādu pašu rīcību kādu JKP piekopj Ķekavas novadā, kur tā ir valdošā partija.

Savā atbildes vēstulē GKL deputātiem un arī Ķekavas novada domei Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs K.Gerhards norāda, ka “Ministrija ir konstatējusi, ka Ķekavas novada dome nav ievērojusi proporcionalitātes principu, ievēlot:

1.         Finanšu komiteju - Jaunā konservatīvā partija komitejā ieguvusi trīs vietas, lai gan proporcionāli pienākas 2,09 vietas, bet Reģionu apvienībai ar proporcionalitāti 0,82 vietām, komitejā pārstāvja nav;

2.         Izglītības, kultūras un sporta komiteju un Saimnieciskās darbības komiteju - Jaunā konservatīvā partija katrā komitejā ieguvusi divas vietas, lai gan proporcionāli pienākas 1,47 vietas, bet Reģionu apvienībai, Gods kalpot mūsu Latvijai un Latvijas Zemnieku savienībai attiecīgajās komitejās ar proporcionalitāti 0,59 vietām pārstāvja komitejā nav...

Ņemot vērā minēto, ministrija lūdz Ķekavas novada domi nodrošināt domes darbības un pieņemto lēmumu atbilstību likuma “Par pašvaldībām” normām un informēt ministriju par turpmāko domes rīcību un pieņemtajiem lēmumiem.

Augstāk minētais ministrijas secinājums tieši apstiprina GKL Ķekavas nodaļas pārstāvju daudzkārt pausto sašutumu par JKP rīcību nonākot pie varas Ķekavas novadā. JKP ne tikai nepilda priekšvēlēšanu laikā solīto, veidojot dīvainu koalīciju ar odiozajiem iepriekšējās domes pārstāvjiem, bet cenšoties monopolizēt varu, pieļauj tīšu likuma pārkāpumu. Jācer, ka pēc VARAM iejaukšanās JKP būs spiesta turpmāk ievērot likumus.

GKL Ķekavas nodaļa

 


Dalīties


Citi JaunumiLasīt visus

    Atvainojamies, pašlaik ziņu sadaļa nedarbojās!!!
PIEVIENOJIES